Adventní věnec

Doba je jaká je a nejen ta, ale i trochu moje lenost shánět věci zavčas mě donutila zaimprovizovat a recyklovat věci co mám doma a udělat adventní věnec. Protože přiznejme si to, nejdříve je dost času na všechno, pak toho většinu zavřou a pak zjistíte, že ten advent začíná už tuto neděli. 😀 Takže než abych šla do obchoďáku hledat svíčky,  jehličnatý les v Praze taky nic moc a otrhávat strom na ulici se mi taky nechtělo.  Rozhodla jsem se, že z toho mála co tu mám něco vyrobím.

 

Měla jsem tu bílý proutěný věnec, který jsem kdysi dostala k narozeninám. Byl na zavěšení s pár bílými srdíčky, tady se ale vyplatilo, že soudruzi v Číně se s tím moc nemažou a vše bylo tak fórově přidělané, že to šlo krásně dolu.

 

Aby nebyl jen obyčejně bílý, tak jsem ho omotala jutovým provázkem a našla z loňska zápichy do svíček i svíčky. Zápichy šli s trochou síly napíchnout na věnec a na ně pak svíčky. Ty jsem alespoň ozdobila provázkem na který jsem nalepila červené pečetě, které jsem už koupila kdysi. Na ně jsem akorát ještě nalepila srdíčko s číslem a pěkně tak jednotlivé svíčky očíslovala. 🙂 Nakonec jsem věnec už jen dozdobila pár červenými srdíčky, protože popravdě nic vánočnějšího jsem nenašla.

 

 

Detail pečetě s číslem na svíčce.

 

Na jedno srdíčko jsem přilepila aspoň malý bílý stromeček.

 

A doprostřed věnce dala papírový stromeček, který jsem kdysi skládala. A advent může začít. 🙂

 

Hotový věnec jsem ještě podložila dřevěným kolečkem, který nám zbyl se svatby, a to hlavně proto, že ty zápichy na svíčku jsou o něco delší než ten věnec. Takže takto to alespoň nepoškrábe stůl.

 

No a je hotovo. Napište mi co vy a adventní věnce? Máte? Vyrábíte? Kupujete? Podělte se semnou o tom v komentářích. 🙂

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Adventní kalendář

Adventní kalendář

Stejně jako loňský rok jsem se i letos rozhodla vyrobit adventní kalendář pro přítele. (Ten to totiž ocení nejvíc.:D) Pokud jste neviděli ten z minulého roku tak tady je odkaz. Letos jsem to pojala trochu jinak a vyrobila jsem krabičky s čísly. Všechno jsem to […]

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

A další tři měsíce jsou z námi a já tu pro Vás mám nový článek s fotkami z mého diáře za červenec, srpen a září. Doufám, že jste si užili léto a zapisovali do svých diářů. 🙂 Já se totiž musím přiznat, že si tam […]1 thought on “Adventní věnec”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *