Adventní věnec

Doba je jaká je a nejen ta, ale i trochu moje lenost shánět věci zavčas mě donutila zaimprovizovat a recyklovat věci co mám doma a udělat adventní věnec. Protože přiznejme si to, nejdříve je dost času na všechno, pak toho většinu zavřou a pak zjistíte, že ten advent začíná už tuto neděli. 😀 Takže než abych šla do obchoďáku hledat svíčky,  jehličnatý les v Praze taky nic moc a otrhávat strom na ulici se mi taky nechtělo.  Rozhodla jsem se, že z toho mála co tu mám něco vyrobím.

 

Měla jsem tu bílý proutěný věnec, který jsem kdysi dostala k narozeninám. Byl na zavěšení s pár bílými srdíčky, tady se ale vyplatilo, že soudruzi v Číně se s tím moc nemažou a vše bylo tak fórově přidělané, že to šlo krásně dolu.

 

Aby nebyl jen obyčejně bílý, tak jsem ho omotala jutovým provázkem a našla z loňska zápichy do svíček i svíčky. Zápichy šli s trochou síly napíchnout na věnec a na ně pak svíčky. Ty jsem alespoň ozdobila provázkem na který jsem nalepila červené pečetě, které jsem už koupila kdysi. Na ně jsem akorát ještě nalepila srdíčko s číslem a pěkně tak jednotlivé svíčky očíslovala. 🙂 Nakonec jsem věnec už jen dozdobila pár červenými srdíčky, protože popravdě nic vánočnějšího jsem nenašla.

 

 

Detail pečetě s číslem na svíčce.

 

Na jedno srdíčko jsem přilepila aspoň malý bílý stromeček.

 

A doprostřed věnce dala papírový stromeček, který jsem kdysi skládala. A advent může začít. 🙂

 

Hotový věnec jsem ještě podložila dřevěným kolečkem, který nám zbyl se svatby, a to hlavně proto, že ty zápichy na svíčku jsou o něco delší než ten věnec. Takže takto to alespoň nepoškrábe stůl.

 

No a je hotovo. Napište mi co vy a adventní věnce? Máte? Vyrábíte? Kupujete? Podělte se semnou o tom v komentářích. 🙂

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Můj diář 2021 (Leden, Únor, Březen)

Můj diář 2021 (Leden, Únor, Březen)

Už tu máme duben, ale já mám pro Vás dnes ohlédnutí za předchozími měsíci v diáři. V roce 2021 opět vycházím z Bulletjournal diáře, nicméně jsem zjistila poslední dobou, že asi jediné co na tom je bujo, je to, že si ten diář tvořím sama […]

Adventní kalendář

Adventní kalendář

Stejně jako loňský rok jsem se i letos rozhodla vyrobit adventní kalendář pro přítele. (Ten to totiž ocení nejvíc.:D) Pokud jste neviděli ten z minulého roku tak tady je odkaz. Letos jsem to pojala trochu jinak a vyrobila jsem krabičky s čísly. Všechno jsem to […]1 thought on “Adventní věnec”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *