Můj tvořící koutek

Chtěla jsem Vám ukázat můj uklizený tvořící koutek, nicméně když jsem ho z části poklidila, zjistila jsem, že mám málo místa a tak to prostě nikdy nebude vypadat moc uklizené. A ne rozhodně to není tím, že toho mám moc, prostě málo místa. 😀 Nakonec jsem se rozhodla ukázat Vám, alespoň něco. Ale jen tak zběžně. Takže pokud byste chtěli vidět něco víc dopodrobna, určitě mi napište a já to nafotím a sepíšu příště. 🙂 Ukážu Vám, kde mám jednotlivé věci na tvoření, co je praktické a co moc ne.

 

Tohle je moje skříňka s pěti šuplíky vedle stolu, které mám většinu věcí na tvoření.

 

V prvním šuplíku mám většinou hotová přání, která jsou připravená na poslání, nebo nějaké rozdělané projekty a taky pár obálek a třeba známky.

 

Další šuplík obsahuje, izolepy, oboustranné pásky, lepidla, pravítka, raznice a hlavně  polštářky na razítkování. Dříve jsem si kupovala levnější razítkovací barvy ve více odstínech. Poslední dobou ale používám většinou jen ten černý (Archival Ink na fotce) a taky jsem si docela oblíbila ty malé pod pravítky od Prima Marketing. U razítkovacích polštářků je znát když použijete kvalitnější(dražší) polštářek. Barva je pak výraznější.

 

V třetím šuplíku mám uložené všechna razítka. Jsou tam dřevěná, pěnová a silikonová razítka. Plus pomůcky na razítkování a náhradní lepidla. Nejčastěji používám ta silikonová razítka, protože přesně vidím kam razítkuji. Ta dřevěná jsou zase moc hezká vzhledově, ale už ne tak praktická na přesné razítkování.

 

V předposledním šuplíku mám uložené jen jednobarevné malé papíry, které jsem si nakoupila v Grandpapíru, a používám je na jednobarevné výřezy do BigShotu a podobně. Na nich jsou ještě 3D lepící polštářky a vedle samolepky. Ty nemám zrovna moc dobře uložené, nicméně je mám aspoň všechny pospolu.

 

No a poslední šuplík je takový mišmaš všech dekorací, od washi pastek, stužek, embosovacích prášků, různých enamelek, perliček, kytiček až po tavící pistoli. Je to takový šuplík všeho chuť. 🙂

 

Nahoře na teto poličce mám svého nejnovějšího miláška plotr. Zatím se s ním učím a zkouším, ale je to super hračička.

 

Teď se přesuneme k mému stolu, kde v prvním šuplíku mám momentálně uložené chipboardy neboli kartonové výseky. No pár balíčků jsem sesypala do krabičky a teď s tím bojuji, když něco hledám. Takže až budu mít čas asi to zase zpět roztřídím do pytlíčků, v kterých se to většinou přímo prodává.

 

A pod těma chipboardama mám ještě kovové raznice do BigShotu. Na ty jsem si jednou koupila takové magnetické podložky, ale stejně tam některé šablony moc nedrží.

 

Ok, teď ten vedlejší šuplík ve stole. Ten je plný papírů, ehm doslova narvaný. No ten jsem popravdě neuklízela, takže je v tom bordel ale já už si tak nějak pamatuji (trochu) kde co mám takže se to dá. Ale ano, chtělo by to uklidit. Jednu dobu jsem měla tyto papíry rozdělené podle barev v těch pytlíčkách co jsou na fotce, ale i tenhle systém u mě už trochu selhal.

 

No pod stolem mám další papíry. Úplně nalevo co není moc vidět jsou jednobarevné papíry a vlastně napravo dole taky. A na té krabici jsou většinou nějaké sady papírů, nebo velké papíry co se prostě už do toho jednoho šuplíku nevejdou.

 

A na druhém rohu pod stolem: obálky a základy přáníček. Embosovací pistole. Ubrousky na utírání razítek. Selfie tyčka, s kterou se někdy snažím natáčet instastories. Jo a ten velký pytel nalevo je plný neroztříděných zbytků papírů, které se mi určitě jednou budou hodit. 😀 Ale stejně po nich málokdy sáhnu.

 

No a tohle už se mi nikam nevejde ke stolu, takže když se otočím na židli u stolu čelem vzad, tak tam mám schovaný BigShot, řezačku a rýhovací podložku.

 

No a nakonec náhled na stůl. Teď mi došlo, že tu uklizenou část jsem Vám stejně nevyfotila.:D No nicméně tady mám pytlíček s fixami a pastelkami. A potom ještě další mišmaš výřezů ozdob a papírů, které se mi taky nechtějí třídit, protože na to nemám žádný systém jak to rozdělit. Tak kdyby jste měl někdo tip, sem s ním. 😉 No a jinak vedle na stole mám ještě řezací podložku, monitor, diář a nějaké další drobnosti, ale to se dost střídá. Protože většinou můj stůl vypadá víc chaoticky. Tak to Vám vyfotím třeba zase příště. 🙂

 

Tak to by byl rychlo náhled na moje království. Rozhodně to nevypadá jako ty vyšperkované místnosti všech zahraničních tvořivých žen (a možná i těch českých), ale je to moje oblíbené místo. Napište mi co Vás třeba zaujalo, nebo jestli byste chtěli podrobnější prohlídku některé části. A vy co tvoříte mi napište klidně nějaké tipy na uskladňování věcí a nebo pošlete fotku, jak vypadá Váš tvořící koutek. 🙂

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2 thoughts on “Můj tvořící koutek”

  • Tvoj tvorivý neporiadok sa mi páči. Aj moje miesto na tvorenie vyzerá ako stále neupratané, ale podľa mňa to tak má byť ::-) Ak by som v tom mala mať nastylovaný poriadok, tak potrebujem celú miestnosť A asi dosť veľkú 🙂
    Na samolepky aj na silikónové pečiatky používam euroobaly a mám ich roztriedené v karizbloku tematicky. Podľa mňa je dosť ťažké udržiavať v tvorivých veciach poriadok, lebo sama kreativita sa prirodzene vylučuje s puntičkárstvom a ustavičným upratovaním 🙂
    Lenka

    • Děkuji. 🙂 Máš pravdu, ono udržovat v tom pořádek nejde, to by člověk jen uklízel a rovnal a nic nevyrobil. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *