Krabička na svatební dárky

Chtěla bych Vám ukázat některé věci, které tvořím na naši svatbu. Vzhledem k tomu, že svatbu máme až za docela dlouho nechci všechno zveřejňovat před ní, takže spíš čekejte víc článků a inspirace až ke konci roku. Nicméně návod na tuto krabičku Vám ráda ukážu už teď, jelikož na ní není nic extra. 🙂  Návod jsem si našla na internetu a akorát jsem si upravila rozměry tak, aby mi do nich šly dárečky co budeme dávat hostům.

Vzhledem k tomu, že jich budu vyrábět docela dost (cca 35-40), udělala jsem je rozměrově nejen tak, aby teda do nich pasoval dárek, ale taky abych využila co nejvíc papír. A tak z jedné bílé A4 vyrobím dvě krabičky a z kraftové A4 čtyři „víčka“ na krabičku. Takže mimo dvou papírů budete potřebovat ještě tužku, pravítko, nůžky, lepidlo, něco čím narýhujete papír, aby se to lépe skládalo, děrovačku a kousek provázku nebo stužky.

 

Takhle už vypadá nastříhaný a narýhovaný základ krabičky.

 

Snažila jsem se to trochu popsat, tak snad to není moc chaos.:D Nicméně začnu tím, že mám obdélník 17 x 14,8 cm. Na delší straně si odměřím od začátku 2cm, 3cm, 7cm, 3cm a 2cm. A rovnou to mohu narýhovat jako rovné čáry. Z té kratší strany /14,8) naměříme postupně 1,4cm, 3cm, 6cm, 3cm a opět 1,4cm. Znovu narýhuji.

Odstřihnu z každé strany rohy. V podstatě odstřihnu to, co na fotce chybí k tomu aby to bylo obdélník. 🙂  Pak ještě nastřihnu papír tam, kde je to na fotce vyznačeno zeleně.

 

Díky tomu, že jsem krabičku narýhovala, jde pak jednodušeji ohýbat a překládat.

 

Na jednu z užších stran udělám děrovačkou díru a tou prostrčím fialovou stužku, díky které se bude pak krabička vysouvat. Opravdu ji důkladně přilepte, přece jen se za ni bude tahat.

 

Následně slepte celou krabičku k sobě. Nejprve přilepíme ty kratší strany respektive ty části, které jsme nastřihli.  Poté přilepíme i zbylé tři horní ohyby.

 

A krabička je hotova. Takto by měla vypadat. 🙂

 

Když mám hotovou bílou část krabičky, vyrobím ještě „víčko“ nebo spíš tu část, do které se vyrobená (bílá) krabička bude zasunovat. Potřebuji na to obdélník o rozměrech 20 x 7,2 cm. Na něm následně od kraje naměříme 3,2cm, 9,3 cm, 12,4 cm a 18,5cm pak ještě kousek kterým to celé slepíme k sobě, na fotce mám 1,5 cm pokud to ale bude méně, vůbec nic se nestane. Naměřím to a zároveň opět i narýhuji.

 

Dle přehybů poskládám.

 

A slepím do takovéhoto obdélníku.

 

Vsuneme jednotlivé části do sebe a krabička je kompletní. 🙂

 

Jakmile vyrobíte jednu, další Vám už půjdou jako po másle.:D Já jich mám už 20 hotových akorát mi došel papír, takže musím jít prvně nakupovat, abych mohla tvořit dál.

Budu ráda za zpětnou vazbu, jak se Vám návod líbil a určitě mi napište, jaké dárečky pro hosty jste měli/máte vy? Já Vám ty naše ukážu také, ale až po svatbě, ať je to překvapení. 🙂

 

Jo a kdo by chtěl vidět rychlo video jak skládám jednu krabičku mrkněte na můj Instagram, (kreativni_holka) kde bude k shlédnutí, jelikož tady na web ho bohužel nevložím.

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Kreativní box – vyrob si přání

Kreativní box – vyrob si přání

Co je Kreativní box? Kreativní box – nový způsob, jak se kreativně vyjádřit a vytvořit originální přání pro své blízké!   Tento jedinečný produkt obsahuje vše, co potřebujete k výrobě krásných papírových přání. – tři bílé obálky -tři základy na přání -šest různě barevných papírů […]

Hledáte svatební oznámení?

Hledáte svatební oznámení?

Je tu půlka února, a to je podle mě nejvyšší čas na svatební oznámení. Pokud budeme předpokládat, že svatba bude probíhat někdy v létě, tak pravděpodobně už máte datum a místo svatby vybrané. No a tím pádem je načase dát o tom vědět i všem […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *