Krabička na svatební dárky

Chtěla bych Vám ukázat některé věci, které tvořím na naši svatbu. Vzhledem k tomu, že svatbu máme až za docela dlouho nechci všechno zveřejňovat před ní, takže spíš čekejte víc článků a inspirace až ke konci roku. Nicméně návod na tuto krabičku Vám ráda ukážu už teď, jelikož na ní není nic extra. 🙂  Návod jsem si našla na internetu a akorát jsem si upravila rozměry tak, aby mi do nich šly dárečky co budeme dávat hostům.

Vzhledem k tomu, že jich budu vyrábět docela dost (cca 35-40), udělala jsem je rozměrově nejen tak, aby teda do nich pasoval dárek, ale taky abych využila co nejvíc papír. A tak z jedné bílé A4 vyrobím dvě krabičky a z kraftové A4 čtyři „víčka“ na krabičku. Takže mimo dvou papírů budete potřebovat ještě tužku, pravítko, nůžky, lepidlo, něco čím narýhujete papír, aby se to lépe skládalo, děrovačku a kousek provázku nebo stužky.

 

Takhle už vypadá nastříhaný a narýhovaný základ krabičky.

 

Snažila jsem se to trochu popsat, tak snad to není moc chaos.:D Nicméně začnu tím, že mám obdélník 17 x 14,8 cm. Na delší straně si odměřím od začátku 2cm, 3cm, 7cm, 3cm a 2cm. A rovnou to mohu narýhovat jako rovné čáry. Z té kratší strany /14,8) naměříme postupně 1,4cm, 3cm, 6cm, 3cm a opět 1,4cm. Znovu narýhuji.

Odstřihnu z každé strany rohy. V podstatě odstřihnu to, co na fotce chybí k tomu aby to bylo obdélník. 🙂  Pak ještě nastřihnu papír tam, kde je to na fotce vyznačeno zeleně.

 

Díky tomu, že jsem krabičku narýhovala, jde pak jednodušeji ohýbat a překládat.

 

Na jednu z užších stran udělám děrovačkou díru a tou prostrčím fialovou stužku, díky které se bude pak krabička vysouvat. Opravdu ji důkladně přilepte, přece jen se za ni bude tahat.

 

Následně slepte celou krabičku k sobě. Nejprve přilepíme ty kratší strany respektive ty části, které jsme nastřihli.  Poté přilepíme i zbylé tři horní ohyby.

 

A krabička je hotova. Takto by měla vypadat. 🙂

 

Když mám hotovou bílou část krabičky, vyrobím ještě „víčko“ nebo spíš tu část, do které se vyrobená (bílá) krabička bude zasunovat. Potřebuji na to obdélník o rozměrech 20 x 7,2 cm. Na něm následně od kraje naměříme 3,2cm, 9,3 cm, 12,4 cm a 18,5cm pak ještě kousek kterým to celé slepíme k sobě, na fotce mám 1,5 cm pokud to ale bude méně, vůbec nic se nestane. Naměřím to a zároveň opět i narýhuji.

 

Dle přehybů poskládám.

 

A slepím do takovéhoto obdélníku.

 

Vsuneme jednotlivé části do sebe a krabička je kompletní. 🙂

 

Jakmile vyrobíte jednu, další Vám už půjdou jako po másle.:D Já jich mám už 20 hotových akorát mi došel papír, takže musím jít prvně nakupovat, abych mohla tvořit dál.

Budu ráda za zpětnou vazbu, jak se Vám návod líbil a určitě mi napište, jaké dárečky pro hosty jste měli/máte vy? Já Vám ty naše ukážu také, ale až po svatbě, ať je to překvapení. 🙂

 

Jo a kdo by chtěl vidět rychlo video jak skládám jednu krabičku mrkněte na můj Instagram, (kreativni_holka) kde bude k shlédnutí, jelikož tady na web ho bohužel nevložím.

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Naše svatební oznámení

Naše svatební oznámení

Když vyrábím svatební oznámeni, vetšinou to probíhá tak, že řeknu snoubencům, ať mi pošlou svoji představu, abychom se měli od čeho odpíchnout. A hlavně taky abych zjistila jaké je jejich představa a jestli jsem schopna jejich představu přetvořit v realitu, tak aby oni byli spokojení. Jsem […]

Svatební vlaječková girlanda

Svatební vlaječková girlanda

Dnes opět svatební inspirace/dekorace ačkoli tentokrát jsem ji netvořila já, ale zadala jsem její  výrobu mamce. 🙂 Protože šlo o šití a já si přece jen víc rozumím s papírem než se šicím strojem. Jako vášniví projížděč pinterestu, jsem si takové vlaječky našla tam a […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *