Recenze mých fixů a Brush Penů

Sepsala jsem Vám malou recenzi na pár Brush Penu neboli štětcových fix, které se používají zejména při kaligrafii, krasopisu a podobně. Některé z nich jsou vodě odolné jiné naopak lze vodou dále rozmývat. Rozhodně to není průřez všech dostupných fixu, takže to berte jako spíš inspiraci a můj názor na ty, s kterými mám možnost psát. 🙂 U některých mám jen jednu černou fixu, u jiných značek mám větší škálu barev. Vybrala jsem ale vždy jen jednoho zástupce daného tipu/značky fixy.

 

 

 • Když to vezmu od vrchu, první dva brush peny jsou jedny z prvních které jsem si koupila, když jsem se začínala učit krasopis. Jsou to dost podobné fixy, jen každá má trochu jinou tvrdost hrotu. Doteď jsou to moje nejoblíbenější fix na psaní, jsou akorát tenké, tak že se s nimi dá psát i menší text. Jsou od značky Tombow a najdete je pod názvem Fudenosuke Tombow Brush Pen tvrdost hard nebo soft ve spoustě obchodů a eshopu s papírenským zbožím.
 • Další fix má v podstatě stejný hrot jako druhá fixa, je také od značky Tombow, jediný rozdíl je, že má dvě barvy, dva hroty šedý a černý. Tento fix jsem si pořídila nedávno, dovezla jsem si ho z dovolené na Guadeloupe, ale našla jsem ho i u nás třeba na webu Světpásek.cz.
 • Poslední na stránce je asi takový základ, klasika ve fixech na krasopis a to Tombow Dual Brush Pen. Psala jsem s nimi i na některých kurzech, které jsem absolvovala. Vlastně možná z těch kurzů ho mám, kde jsme ho dostávali. Jedná se o fix, který má dva hroty jeden je klasický, tenký tvrdý. No a ten druhý je štětcový dost silný. Na trénování abecedy a tahů je super. Dají se s ním naučit základní pravidla psaní. Nicméně na praktické použití třeba psaní textu do přáníčka je pro mě příliš tlustý a nejde s ním psát jemně. Zároveň jak už ho mám dlouho jeho hrot je trošičku roztřepený.

 

 

 • Další Brush pen první na fotce je Brushmarker PRO od karin, tento fix je dobrý v tom, že je velmi výrazný co se odstínu černé týče.  Má štětcový hrot, který je hodně nasáklý barvou, takže se s ním musí pracovat jemněji. Jinak se s ním píše dobře, má ale také silnější stopu.
 • Brush pen od značky Zebra, je taková střední cesta co se tloušťky hrotu týče. I tak ale víc používám ty fixy od Tombow. Tento fix seženete například na stránce yuppi.cz.
 • Zařadila jsem sem také fix od Sakuri Pigma Micron PN, který ale má hrot celkem tvrdý, takže ten rozdíl přítlaku není tak znát. Mám ale ráda od této značky jejich tenké linery, takže dávám šanci i této fixe. Tento jsem koupila přímo ve Výtvarných potřebách Soukenická.
 • Poslední fix jsem si dovezla ze Švédska, ale seženete ho třeba zde. Jedná se o dvou hrotový fix ZIG na kaligrafii. Má pevné obdélníkové hroty.

 

 

Poslední čtyři fixy mám ve vice odstínech jen ne v černé. Takže jsem vybrala od každé jednu abych Vám je ukázala.

 • První fix je Brush Pen od Ecoline, má silný štětcový hrot. Je vodou ředitelný, takže tyto fixy používám často na malování. Na psaní textu jsou na mě moc silné.
 • Další fix je také vodou rozmývatelný od Marvy Uchida Artist Brush. I tento používám převážně na malování.
 • Fixy od Kurateke ZIG Clean Color Real Brush, těch mám z těchto barevných nejvíc, jsou to jedny z prvních které jsem si kupovala na vybarvování razítek. Nicméně hrot se po čase dost třepí, takže doporučuji spíš ty Marvy nebo Koi.
 • Poslední je fix Koi Coloring Brush Pen, který je pro mě taková střední cesta mezi těmito posledními třemi Brushpeny.

Takže kdybych Vám měla doporučit z těchto barvených tak bud Ecoline nebo Marvy, potom Brush Pen od Koi a na posledním místě Kuratetke. Paradox je, že těch mám nejvíc. 😀

 

A jaké fixy na psaní nebo malování používáte vy? 🙂 Budu ráda za nové tipy Brush penu, které ještě neznám. Za sebe bych určitě ráda vyzkoušela fixy od Molotow, takže až bude zase možnost určitě si nějakou barvu na zkoušku pořídím.

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *