„Macrame“ z vlny

Připravila jsem si pro Vás dnes jednu inspiraci na tvoření. Nazvěme to třeba jako domácí „macrame“. Protože to na mě teď na internetu všude vyskakuje, jak lidi vážou různí květináče, lapače a nebo třeba zrcadla, chtěla jsem si samozřejmě taky něco zkusit. Jenže! Obchody zavřené a já doma vážně nemám lana na vázání a nic k tomu.

Co potřebujete anebo co jsem využila já.

A tak jsem si řekla, že zkusím něco jednoduchého z toho co najdu doma. A to bylo klubko vlny. A pak jsem shodou okolností dopotřebovala oboustrannou lepící pásku, z které mi zbyl ten vnitřek. Ten mi přišel jako skvělý kulatý základ na moje tvořící „macrame“ pokusy. 🙂

Zbytek z oboustranné lepící pásky, většinou vyhazuji, ale teď jsem i ten využila.

Kromě nějakého provázku u mě to je tedy vlna a nějakého kruhu jsou potřeba ještě nůžky a na rozčesávání vlny pak ještě hřeben.

Provázek, nůžky a nějaký kruh doma možná najdete každý.

Můj postup byl takový, že jsem si nastříhala z vlny kousky cca 15cm dlouhé ( osvědčilo se mi stříhat větší a pak případně zastřihnout). A jeden po druhém jsem vázala na kruh, našla jsem, že by to měl být lodní uzel. Nejsem ale odborník, tak nechci říkat nic co nemám 100% podložené. Nicméně je to vázání které zná snad každý. Provázek přehnete na půl obtočíte přes kruh a protáhnete.

Vlnu vážu jednu vedle druhé podél celého kruhu.

Pokračuji jednu po druhém dokud nezaplním celý připravený kruh.

Pusťte si k tomu třeba film a važte jeden provázek za druhým, chvíli to potrvá. 🙂

Když jsem omotala celý kruh, zastřihla jsem vlnu tak, aby byla všude stejně dlouhá. Na závěr jsem vzala hřeben a začala vlnu pročesávat, aby byla taková hustší a pevnější a nebyl to jen provázek vedle provázku.

Hotový výrobek, můžete ho třeba někam zavěsit, jako nástěnnou dekoraci.

Nejčastěji tyto kruhové dekorace vídám, tak, že se samotné „macrame“ nalepí na zrcadlo a máte z toho hezky ozdobené zrcátko. Nicméně, to já jsem doma nenašla. Takže to mám zatím jako závěsnou dekoraci.

Anebo sluší i kytičce (u nás kaktusu) jako „podšálek“.

Doufám, že se Vám tato inspirace líbila a pokud Vás také láká zkusit macrame, ale nemáte na něj potřebné věci zkuste využít to co najdete doma a recyklovat starší věci.

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Kreativní box – vyrob si přání

Kreativní box – vyrob si přání

Co je Kreativní box? Kreativní box – nový způsob, jak se kreativně vyjádřit a vytvořit originální přání pro své blízké!   Tento jedinečný produkt obsahuje vše, co potřebujete k výrobě krásných papírových přání. – tři bílé obálky -tři základy na přání -šest různě barevných papírů […]

Papírové ozdoby

Papírové ozdoby

Krásné prosincové dny. Mám tu pro Vás jedny speciální baňky/ozdoby na stromeček. V čem že jsou tak speciální? Jsou nerozbitné, teda pokud na ně nedupnete. 🙂 Ale když o ně někdo zavadí na stromečku a spadnou, tak se nerozbijí jako ty skleněné. A to chceme! […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *