Velikonoční vajíčko

Jak moc slavíte Velikonoce? Ať hodně nebo skoro vůbec jako já, vyrobit si papírovou dekoraci můžeme všichni. 🙂 A tak tu pro Vás mám dneska návod na vajíčka z papíru, nicméně můžete vyrobit třeba i zajíčka jak uvidíte na fotkách.

Tohle vajíčko se Vám nerozbije a nikdo Vám ho nesní. 🙂

 

Postup výroby krok za krokem

Já jsem si jako základ nakreslila na obyčejný papír tvar vajíčka cca 7 cm velké, to jsem pak obkreslila na hnědý papír (vy můžete použít jakýkoliv) a ta jsem pak vystřihla. Na hotové vajíčko budete potřebovat 14 vystřižených hnědých vajíček.

šablona vajíčka
Můj tip obkreslete vajíčka na jeden papír a vystřihejte 2 papíry zároveň.

 

Takto mám připraveno 14ks.

Na šablonu (bílé vajíčko) jsem si udělala čtyři rovnoběžné čáry, cca stejně daleko od sebe. Já jsem si je pro lepší orientaci označila 1,1 a 2,2 abych pak lépe věděla které dvě čáry „patří“ k sobě.

Následně jsem začala jednotlivá hnědá vajíčka slepovat na půl. A to vždy tak, že jsem dala lepidlo jen jakoby na linky které jsem si označila čísly 1,1, jak vidíte na fotce.

Hnědé vajíčko si vždy položím na bílou šablonu s linkami a lepidlo dávám, tak jak je vidět na fotce.

 

Takto slepím na půl všech 14ks vajíček.

Když jsem pak stejným způsobem slepila všech 14 vajíček na půl. Začala jsem půl vajíčka slepovat k sobě. A tentokrát tak, že jsem dávala lepidlo jen na linky označené 2,2.

Odpět položím půl vajíčka na bílou šablonu, abych lepidlo nanášela podle linek 2,2.

Všech 14 vajíček slepených k sobě jsem pak nechala zaschnout. Mezitím jsem si ustřihla přiměřeně dlouhý provázek, který jsem přilepila ze strany k vajíčkům.

Provázek přilepím k vajíčkům.

Poslední lepení vajíčka

Závěrečné lepidlo jsem pak dala opět na linky 2,2 a celé vajíčko rozložila dokola a slepila k sobě první a poslední stranu. Tato část je trochu náročnější, může se stát, že se vajíčko bude vracet zpátky k sobě a podobně. Nevzdávejte to a určitě si s tím pohrajte, stojí to zato. Pomozte si kancelářskými sponkami přidržet slepené části k sobě, aby se vajíčko nerozlepovalo.

Závěrečné lepení.

 

Hotové vajíčko nechám zaschnout.

Po zaschnutí už jen oddělejte kancelářské sponky a vajíčko pověste třeba na větvičky do vázy a máte hotovo. 🙂

Budu moc ráda, když mi dáte vědět jestli jste podle mého návodu vajíčko dokázali vyrobit a pokud byste měli nějaký problém během výroby určitě se nebojte mi napsat. 🙂

Jak můžete vidět na větvičce mám i zajíčka, ten je vyrobený úplně stejně jenom si vystříhejte místo vajíčka tvar zajíčka. 😉

 

Reels video z mého Instagramu zde.

Pro další tvoření klikni sem a sem.

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Můj tvořící koutek

Můj tvořící koutek

Chtěla jsem Vám ukázat můj uklizený tvořící koutek, nicméně když jsem ho z části poklidila, zjistila jsem, že mám málo místa a tak to prostě nikdy nebude vypadat moc uklizené. A ne rozhodně to není tím, že toho mám moc, prostě málo místa. 😀 Nakonec jsem […]

Kreativní box – vyrob si přání

Kreativní box – vyrob si přání

Co je Kreativní box? Kreativní box – nový způsob, jak se kreativně vyjádřit a vytvořit originální přání pro své blízké!   Tento jedinečný produkt obsahuje vše, co potřebujete k výrobě krásných papírových přání. – tři bílé obálky -tři základy na přání -šest různě barevných papírů […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *