Moje akvarelové malování

Dnes mám pro Vás pár slov o mém malování akvarelem.

Už nějakou dobu sleduji na Instagramu nejrůznější akvarelové obrázky. Já sama jsem si sem tam něco namalovala, většinou to byly nějaké malé obrázky, které jsem použila na přání, na které jsem nesehnala jiný vhodný obrázek. Používala jsem většinou nějaké starší vodovky, které mám ještě z dob studia. Pak jsem taky používala anilinky, na nějaké občasné malování  pro sebe.

 

 

Ale protože všichni na tom Instagramu používali super pěkný a lepší barvy. Rozhodla jsem se taky si je pořídit.  Takže jsem zašla do výtvarných potřeb. Čas od času dělám unáhlené nákupy…takže i tyhle barvy byli koupené trochu mimo, doma jsem pak zjistila, že nemají pro mě vhodnou škálu barev.

 

 

Takže jsem hledala ještě něco jiného a při brouzdání po Aliexpresu jsem objevila skládací akvarelové barvy, a protože moje vidina vždycky byla, že na našich cestách budu sedět na pláží/skále a malovat krajinu kolem sebe, tak jsem se rozhodla zkusit si objednat ty. Byly skladné i se štětcem. Jo k tomu cestování…ještě jsem je ani jednou nevyvezla, hold  praktičtější věci mají přednost.

 

 

Moc jsem od těch barev nečekala, protože ne všechno co mi z Číny přišlo bylo fajn. O to větší ale překvapení bylo, když barvy došly a vypadaly super. A hned po první zkoušce jsem byla nadšená, protože barvy byly opravdu syté a výrazné. V balení byl také štětec s nádobou na vodu, ten jsem ze začátku taky používala a byl super. Jen ale do té doby, než jsem si koupila lepší klasické štětce a to se s tím nedá srovnat. Voda z něj vytéká dost nepravidelně, takže se mi občas stalo, že se mi obrázek rozpil, když jsem nechtěla.

 

 

Zkouška barev na papíře, na té fotce jsou barvy víc výrazné než ve skutečnosti, ale ne zase o tolik. Jsou opravu pěkné i na živo.

 

 

Ale zpět k barvám, tato moje sada obsahuje 18 odstínů. Jak základní barvy, tak i další odstíny. Barev je tam pro moje potřeby dostatečně a hlavně většina barev je výrazná a sytá hned při první vrstvě. Na barvách jsou nalepené jednotlivé odstíny jak mají vypadat, ty zrovna moc neodpovídají. Ale to barvám na kvalitě za ty peníze neubírá.

Musím říct, že poslední dobou je používám docela často, buď si něco zkouším jen tak malovat pro sebe, sem tam na přání. A hlavně jsem se teď od ledna zapojila do akvarelové výzvy s ela.akvarela, která každý týden na svém Instagramu zveřejní jedno téma/obrázek a ten podle ní malujeme. Je to nejen super relax, ale také mě to donutí pravidelně něco namalovat, protože se přiznám, že někdy bych malovala ale prostě nemám nápad co.

A tady obrázky, které jsem zatím namalovala do té akvarelové výzvy a všechny s barvami  Water Colour z Aliexpresu. 🙂

 

Jaké akvarelové barvy používáte Vy a jste s nimi spokojeni? 🙂

 

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *