Skládaná krabička – návod

Dlouho jsem nepřidala nějaký návod a nějaké tvoření. Tak dnes napravuji a mám pro Vás inspiraci a návod na originální krabičku. která sama o sobě udělá radost a dovnitř můžete dát třeba bonbony nebo jiné drobnosti pro radost. Návod na krabičku jsem našla na internetu a podle něj vytvořila. A překvapivě to není tak náročné jak se zdá, takže plánuji, že bych jich mohla ještě pár vyrobit na nějaké drobné dárečky.

 

Ale během výroby té první krabičky jsem nafotila pár fotek, tak snad Vám to pomůže k výrobě. 🙂

Základ krabičky je tvoření z papíru o rozměrech 25,3 x 16 cm. Já použila bílý papír, ale je to na Vás, jaký základ si vyberete.

 

Pak jsem papír narýhovala a to po 5 cm, 10 cm, 15 cm a 20 cm.

 

Jako další krok jsem polepila tento základ vzorovaným papírem. Je potřeba 10 proužků o rozměrech 15,5 cm x 4,5 cm.

 

Ty se nalepí z obou stran toho narýhovaného základu. Tím je tato část prozatím hotová.

 

Jako další je potřeba připravit si čtyři čtverce 12,5 cm x 12,5 cm, z těch se složí krabičky, které se budou lepit dovnitř toho základu z předchozích kroků.

 

Opět jsem si tyto čtverce nejprve narýhovala, aby se mi to lépe skládalo. Rýhuje se na 3,8 cm a 8,5 cm jako je vidět na fotce. Narýhovala jsem jednu stranu, pak jsem papír otočila o 90° a opět narýhovala 3,5 cm a 8,5 cm.

 

Takto narýhované čtverečky jsem nastřihla, jako je vidět na fotce. Vždy proti sobě a ještě jsem to trochu prostřihla, aby to pak šlo lépe lepit k sobě.

 

Tady už je vidět hotová slepená krabička.

 

Když jsem slepila všechny čtyři krabičky, polepila jsem je ještě zdobeným papírem. Na to jsem si nastříhala 12 obdélníku o rozměrech 4,3 cm x 3,4 cm. Každou krabičku jsem polepila vždy ze tří stran. Z jedné strany bude totiž krabička přilepena k základu, není proto třeba zdobit všechny strany.

 

Na následující fotce je vidět, jak se budou jednotlivé krabičky lepit na základ. Musí se nalepit tak, aby se nepřekrývaly a šlo se složit jakoby nad sebe.

 

Zde je vidět jak když se celý základ s krabičkami složí, krabičky jsou nad sebou a nebrání si ve skládání.

 

A teď už poslední část a tím je víčko na celou krabičku. K tomu je potřeba papír 14,9 cm x 14,9 cm. Který jsem narýhovala ve vzdálenosti 2,4 cm, 4,8 cm, 10,1 cm a 12,5 cm vždy od kraje. Pak jsem papír opět otočila od 90° a rýhovala znovu ve stejné vzdálenosti.

 

Pak je potřeba ostřihnout jakoby tři krajové čtverečky, které jsem narýhovala. Jako je vidět na fotce a zároveň nastřihnout i z jedné strany ten poslední malý čtvereček, co tam zbude. Vždy proti sobě. Pak už to jen slepím k sobě, to jsem bohužel nenafotila nicméně určitě Vám to nebude dělat problém. Ty malé nastřihlé čtverečky přilepíte tak, aby vznikla krabička a pak ty nejkrajnější obdélníčky přelepíte přes ně.

 

Tady už je hotové víčko, na které jsem ještě nalepila menší bílý čtvereček.

 

A tady je ze shora nazdobené víčko celé krabičky. Dolepila jsem tam malý vzorovaný papír, pár větviček a mašličku. Závěrečné zdobení je už na Vaší fantazii. 🙂

 

Takto už vypadá moje celá hotová krabička, z jedné strany jsem ji ještě polepila opět větvičkami a pár perliček.

 

A je hotovo! Dovnitř už můžete dát co Vás napadne a co obdarovanému udělá radost.

 

Napište mi jak se Vám návod a samotná krabička líbí. Já jsem z ni byla nadšená. A pokud ji taky budete vyrábět určitě pošlete fotku. 🙂

A pokud by Vám vyhovovalo spíš video návod, tak zde je odkaz, podle kterého jsem, vyráběla já.

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Krabička na svatební dárky

Krabička na svatební dárky

Chtěla bych Vám ukázat některé věci, které tvořím na naši svatbu. Vzhledem k tomu, že svatbu máme až za docela dlouho nechci všechno zveřejňovat před ní, takže spíš čekejte víc článků a inspirace až ke konci roku. Nicméně návod na tuto krabičku Vám ráda ukážu […]

Z akvarelového obrázku přání

Z akvarelového obrázku přání

Když mám teď chvíli čas, snažím se různě tvořit, ať vyrábět přáníčka, nějaké papírové drobnosti, zkoušet krasopis a nebo trénovat s akvarelem. I proto na Instagramu maluji výzvy podle ela.akvarela a taky jsem objevila video od Jitky Zajíčkové, a tak jsem se rozhodla se na něj […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *