Papírové ozdoby

Krásné prosincové dny. Mám tu pro Vás jedny speciální baňky/ozdoby na stromeček. V čem že jsou tak speciální? Jsou nerozbitné, teda pokud na ně nedupnete. 🙂 Ale když o ně někdo zavadí na stromečku a spadnou, tak se nerozbijí jako ty skleněné. A to chceme! A ještě je pár dní do Vánoc, tak si jich pár pojďte semnou vyrobit. Chce to trochu trpělivost, ale zvládne to každý. protože nejdéle trvá na ohýbat dostatek koleček.

Budete potřebovat:

  • papír, bílé nebo jakékoliv, ne příliš tvrdé
  • nůžky
  • lepidlo
  • provázek
  • ideálně raznici na kolečka nebo něco kulatého podle čeho ty kolečka obkreslíte aby byla stejná

Jdeme ta to

Já jsem použila právě raznici, jelikož to je rychlejší a klasický kancelářský papír do tiskárny. Moje kolečka mají cca 3cm. Čím budou věší, tím samozřejmě budete mít ty ozdoby větší.

Na jednu „baňku“ budeme potřebovat 20 koleček.

Skládání

Každé jedno kolečko musíme přehnout na třikrát jak je vidět na fotkách. Vždy přehýbáme cca do jedné třetiny kolečka.

1.

2.

3.

 

Kolečko přehneme, jednou dvakrát třikrát dokola. uprostřed nám vznikne trojúhelníček, tak poznáte, že jste skládali dobře.

 

Nebojte se po pár kolečkách už Vám to půjde pěkně od ruky. 🙂

 

Lepení

Dvacet na ohýbaných koleček si teď rozdělte na pět, pět a deset.

 

Prvně budeme lepit pět ohnutých koleček do takové kytičky. Vždy jedním ohybem přilepíme kolečka k sobě. A před slepením jedné z kytiček k sobě je dobré vlepit doprostřed kousek provázku. (To jsem bohužel nenafotila, ale věřím, že si i tak poradíte).:)

 

 

Až máte slepených pět a pět koleček do dvou kytiček. Jdeme lepit zbylých deset koleček. Ty slepíme do takového „hada“ cik-cak. Jak vidíte na fotce. A pak ho vezmeme a slepíme ho tak, že přilepíme poslední a první kolečko opět k sobě a vznikne prostředek ozdoby.  (druhá fotka)

 

 

A už jenom závěrečné slepení k sobě. Každou tu „kytičku“ z pěti koleček (s tím, že jedna je s provázkem, pokud jste dávali) nalepíme na jednu stranu toho tvaru, který nám vznikl slepením deseti koleček.

Vždy bychom měli mít, pět ohybů které namažeme lepidlem a slepíme k sobě z jedné a z druhé strany.

   

 

Pokud jste vše dobře přilepily máme hotovo a ozdoba vypadá jako na obrázku. Jste šikulové! 🙂

 

Určitě mi napište, jak se Vám to zdá, nebo jestli tyhle ozdoby z papíru znáte a vyrábíte. 🙂 A pokud Vám není něco jasné, klidně mi napište, nebo se koukněte na můj Instagram, kde najdete i video k těmto ozdobám.

 

A ještě inspirace na tvoření z loňska: Stromeček z papíru

 

Krásný adventní čas Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Kreativní box – vyrob si přání

Kreativní box – vyrob si přání

Co je Kreativní box? Kreativní box – nový způsob, jak se kreativně vyjádřit a vytvořit originální přání pro své blízké!   Tento jedinečný produkt obsahuje vše, co potřebujete k výrobě krásných papírových přání. – tři bílé obálky -tři základy na přání -šest různě barevných papírů […]

„Macrame“ z vlny

„Macrame“ z vlny

Připravila jsem si pro Vás dnes jednu inspiraci na tvoření. Nazvěme to třeba jako domácí „macrame“. Protože to na mě teď na internetu všude vyskakuje, jak lidi vážou různí květináče, lapače a nebo třeba zrcadla, chtěla jsem si samozřejmě taky něco zkusit. Jenže! Obchody zavřené […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *