Můj diář 2020 (Leden, Únor, Březen)

Na rok 2020 jsem se rozhodla, že budu jako svůj diář používat deník na Bullet Journal. Samozřejmě takovou tu kreslenou a zdobící. Protože jsem ale věděla, že kreslit si  ho pravidelně postupně během daného roku by mě stresovalo a určitě bych to někdy nestíhala jak bych chtěla. Rozhodla jsem se celý diář si předkreslit a předepsat už během roku 2019 a letos už jen dozdobovat a hlavně vyplňovat podle potřeb.

Když jsem si deník tvořila, jako největší inspiraci jsem používala Pinterest a snažila se udělat pokaždé trochu jiné rozvržení jednotlivých týdnů. Aby se mi to neokoukalo a taky abych si vyzkoušela co se mi v praxi líbí nejvíc.

Za téměř 3 měsíce co diář používám jsem si na něj zvykla a je super, i když to vlastně tam moc metod Bullet Journal nevyužívám. A vlastně je to jenom diář, který jsem si nakreslila a rozvrhla podle mých potřeb. Plus jsem si k tomu přidala nějaké měsíční přehledy cvičení, učení Aj a podobně. (Upřímně se mi ale stane, že je několik dní nevyplním a pak v paměti pátrám a doplňuji.) Nadruhou stranu se mi líbí, když dokážu vyplnit a pravidelně plnit každodenní činnosti. 🙂

 

Na diář na rok 2020 jsem si pořídila deník od značky Leuchtturm, který je u nás asi nepoužívanější co se tohoto tvoření týče a také nejlépe k sehnání. Nicméně hned při prvních stránkách mi došlo, že to nebyla šťastná volba, jelikož jsem k tvoření diáře používala nejrůznější fixy a barvy. Ale přitom jsem zjistila, že průsvitá i obyčejná tužka. Vzhledem k ceně jsem se ale rozhodla, si deník i tak nechat a nějak se s tím sžít. Těší mě alespoň krásná fialová barva desek. A na další rok už vyhlížím deník s větší gramáží papíru. 🙂

 

Dnes bych Vám tu chtěla ukázat první tři měsíce z mého diáře.:)

 

Úvodní stranu jsem si sladila s deskami do fialova a připsala citát z písničky od Lucie Bílé, který mě v ten moment zaujal.

 

Každý měsíc mi začíná úvodní stránkou s názvem měsíce. Na Leden jsem použila modré fixy a nakreslila sněhové vločky. To jak jsou papíry tenké můžete vidět už hned na této první stránce, kde jsou vidět tahy z další strany.

 

Následuje dvojstrana s měsíčním přehledem, místem na poznámky, na moje tvoření jako Kreativní holky, přečtené knihy za daný měsíc a v neposlední řadě jsem si tam udělala ty malé čtverečky, které mi mají sledovat jednotlivé denní aktivity. Kromě nakreslených vloček jsem použila i několik samolepek vloček a ptáčků ze stránky fleppi.

 

Následují jednotlivé týdny, kdy se snažím aby vždy jeden týden byl na jedné dvojstraně. Na každou stránku jsem si napsala malý měsíční přehled, kde jsem barevně vyznačila jaký týden je zrovna aktuální. Jak je vidět na fotkách, snažila jsem se aby každý týden byl trochu jiný, co se týče rozvržení.

 

Na Únor jsem si zvolila žlutou barvu a hvězdičky.

 

A na vedlejší stranu napsala citát, který jsem si převzala z jedné magnetky.

 

Měsíční přehled jsem tvořila vždy podobně. Okýnka na jednotlivé dny, přehled na Kreativní holku, přečtené knihy a na zaznamenávání denních aktivit a činností.

 

Některé týdny bylo potřeba tam nacpat víc než sedm okýnek, takže jsem zkoušela různé varianty. Používala jsem převážně fixy a různé pera, někdy jsem využila i různé samolepky. Třeba samolepky čísel (na třetím únorovém týdnu) ze stránky lepikaro.

 

Inspiraci na březnovou úvodní stránku jsem našla opět někde na Pinterestu a sladila ji do fialových a zelených barev.

 

JSI BOŽÍ, na vedlejší stranu, to občas prostě potřebuje číst každý. 🙂

 

Na přehledu měsíce jsem se ještě trochu držela květin, aby ladili k úvodní straně a k tmu zase pár samolepek.

 

Tady už jsou jednotlivé týdny za březen a bohužel jak je vidět, ladit celý měsíc do jednoho stylu někam zmizel…:D Takže jeden hlavní cíl na další rok je, abych vždy celý měsíc sladila.

 

Tak to jsou první tři měsíce z mého diáře 2020. Ačkoliv březen se zatím nevyvíjí moc příjemně, věřím, že další měsíce už budou lepší a lepší a že co nejdřív nás všechny čeká spousta nových zážitků a dobrodružství, které si budeme moct zaznamenávat do diářů. 🙂

Klidně mi napište jaký diář používáte vy? A jak pravidelně do něj zaznamenáváte?

 

Krásný den Vaše Kreativní holka.


Related Posts

Můj diář 2021 (říjen, listopad, prosinec)

Můj diář 2021 (říjen, listopad, prosinec)

Vítám Vás v novém roce 2022. Doufám, že jste si závěr roku 2021 užili tak nejlíp, jak jste mohli a že nový rok pro nás všechny bude krásný a plný splněných přání. Já pro Vás mám v tomto článku ještě ohlédnutí za posledními třemi měsíci […]

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

A další tři měsíce jsou z námi a já tu pro Vás mám nový článek s fotkami z mého diáře za červenec, srpen a září. Doufám, že jste si užili léto a zapisovali do svých diářů. 🙂 Já se totiž musím přiznat, že si tam […]2 thoughts on “Můj diář 2020 (Leden, Únor, Březen)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *