Psací potřeby na černý papír

Zdravím,

protože jsem se pro rok 2024 rozhodla používat diář s černým papírem, musela jsem najít vhodné psací potřeby. Tenhle článek tu bude pro všechny, kdo by to taky chtěli vyzkoušet a vyměnit bílou za černou. Byl to trochu risk a experiment. A uvidím, jak mě to bude celý rok bavit psát do černého diáře.

 

V následujících řádcích jsem Vám sepsala psací potřeby, které jsem chtěla používat a které opravdu používám.

Diář

Já si již několikátým rokem tvořím vlastní bullet journal diář. Cože znamená, že si koupím tečkovaný deník a do něj si rozkreslím a rozepíšu celý rok. A jelikož to takto dělám už pátým rokem, letos jsem to chtěla nějak ozvláštnit a tak, když jsem viděla deník s černými listy, rozhodla jsem se vyzkoušet tuto variantu. Já jsem konkrétně deník koupila v létě na dovolené v Norsku, ale věřím, že se dá takový deník sehnat i u nás nebo minimálně internet to jistí.:)

Psací potřeby

Moje představa byla, využívat všechny svoje dosavadní bílé fixy, pera a propisky. To se ukázalo, jako úplně ne reálné. Jelikož spousta z nich nemá úplně intenzivní bílou, respektive ta stopa tahu je dost nepravidelná, nevýrazná a přerušovaná.

Když to vezmu od vrchu dolů:
 • Pilot pen 0.7 bílý
 • Gel Roller od edding 0.7 bílá (zde si myslím, že mi přišla už vyschlá z eshopu, takže nemohu soudit, ale nemyslím, že by byla o tolik lepší než ostatní)
 • Bílá od uni-ball signo
 • Bílá od Craftelier 0.8
 • Propiska bílá od Pilot G-2 07
 • Bílá Gelly roll od Sakura (mají tři velikosti 05, 07, 10)
 • Pastelka bílá od Koh-i-noor Polycolor

Na této fotce se může zdát, že nejlepší jsou ty poslední. Což bych úplně neřekla. Ten Gelly roll se mi povedl rozepsat spíš náhodou.

A spíše bych doporučila tu propisku od Pilot. A abych byla upřímná a ušetřila Vám spoustu peněz, pořiďte si bílou Posca fixu a máte vystaráno.:) Tato na fotce je 0.7mm, je celkem tenká, takže do diáře ideální. Prodávají se i tlustší a případně jiné barvy.(na fotce spodní Posca je stříbrná)

Barevné fixy

Na rozdíl od bílých fixek od Sakury tyhle Metallic a Moonlight mohu jen a jen doporučit. Na psaní na černý papír jsou ideální a krásně výrazné. Používám je asi nejvíc. Já osobně mám jen tyto tři metalické, které se třpytí. A pak ještě tři tipu moonlight, které jsou ale všechny podobně šedé, ale taky jsou dobře vidět na černém papíře. A určitě bych na psaní do diáře doporučila.:)

Jako další používám tyto metallické od Stabilo a Schneider, obě značky mají pěkný výrazný pigment co se týče barvy, mají ale tlustší hrot. Za mě jsou i tak super do diáře na nějaké zvýraznění a podobě.

Poslední klasické fixy tu mám tuto směs značek. Opět půjdu od vrchu dolů.

 • Měděná Gel Roller od edding 0.7 za mě super. Tenký hrot, výrazná barva, používám často.
 • Zlatá od uni-ball signo. Tlustší hrot, pěkná výrazná barva.
 • Zlatá od Pilot 07. Tenčí hrot, fajn na psaní do diáře.
 • Zlatá Decogel Metallic od karin 1.0. Tloušťka hrotu střední. Hezká výrazná barva, taky fajn do diáře.
 • Stříbrná značku jsem nezjistila. Standardní kvalita.

Brush pen

Jako poslední psací potřeby které Vám ukážu jsou tyto Brush peny od Tombow Fudenosuke. Jedná se o fixy v pastelových barvách, které jsou přímo určené na psaní na černý papír. Mají štětcovitý hrot, proto je linka tenká a tlustá podle toho jak tlačíte při psaní. Do černého diáře ideální na nadpisy, zdobení a podobně.:)

To jsou za mě všechny psací potřeby které jsem na černý papír vyzkoušela. Ne všechny bych doporučila. Ale které bych vypíchla jsou metalické fixy všech značek. Fixy od Poscy a brush peny od Tombow vhodné na černý papír.

 

Dejte mi vědět jaké zkušenosti máte s psacími potřebami na černý papír vy. Případně jestli Vám tento můj přehled pomohl s výběrem.

Jaký jsem měla diář v roce 2020 se můžete podívat zde a na rok 2021 zde. Roky 2022 a 2023 jsem si bohužel zde nezaznamenala, ale jela jsem také stylem bujo.

 

Vaše Kreativní holka.

 


Related Posts

Můj diář 2021 (říjen, listopad, prosinec)

Můj diář 2021 (říjen, listopad, prosinec)

Vítám Vás v novém roce 2022. Doufám, že jste si závěr roku 2021 užili tak nejlíp, jak jste mohli a že nový rok pro nás všechny bude krásný a plný splněných přání. Já pro Vás mám v tomto článku ještě ohlédnutí za posledními třemi měsíci […]

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

Můj diář 2021 (červenec, srpen, září)

A další tři měsíce jsou z námi a já tu pro Vás mám nový článek s fotkami z mého diáře za červenec, srpen a září. Doufám, že jste si užili léto a zapisovali do svých diářů. 🙂 Já se totiž musím přiznat, že si tam […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *